צרו קשר

צרו קשר

ביטול צו יציאה מהארץ

הוטל עליך צו עיכוב יציאה מהארץ?

חייב לצאת מישראל וצו העיכוב מונע ממך?

חשוב שתדע- ניתן לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ באופן מהיר ויעיל.


 

צו עיכוב יציאה מהארץ עשוי להיות מוטל על ידי רשם ההוצאה לפועל, במידה שיש לו יסוד סביר להניח שהחייב ייצא מארץ בלי לפרוע את חובו, או על מנת להבטיח את הפירעון. במידה שצו כזה מוטל הוא עלול ליצור בעיה משמעותית עבור החייב ולהגביל את חירותו ותנועותיו. לכן ניתנת לחייב האפשרות לפעול לביטול הצו בדרכים שונות. כדי לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ באופן מהיר חשוב לדעת מדוע מלכתחילה הוטל הצו. האם יש טענות כלשהן שנטענו ושבגללם החליט הרשם להטיל את הצו.  ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ עלול להיות נחוץ בדחיפות לחייב ולכן על מנת להשיג את המטרה יש לפעול במהירות ובאמצעות משרד עורכי דין המתמחה בהוצאה לפועל.

 

צו עיכוב יציאה מהארץ עלול לפגוע ביכולת החייב לקבל טיפול רפואי בחו”ל,  להגיע לפגישת עבודה חשובה, לפגוע בפרנסת החייב ולכל הפחות לשבש קשות את חייו.  צו עיכוב יציאה מהארץ עלול לפגוע בכבודו של החייב, בביטחונו העצמי, בתדמיתו, בקשריו העסקיים והאישיים ואף לפגוע בבני משפחתו באותם מקרים שעקב איסור יציאתו נמנעת גם יציאתם שלהם.  על כן, אם הוטל עליכם צו עיכוב יציאה מהארץ, חשוב שתדעו שניתן לבטלו כתלות בנסיבות. ראשית, אם הצו הוצא מבלי שניתנה לכם ההזדמנות לטעון כנגדו, תוכלו לפנות לביטול צו יציאה מהארץ בבקשה מיוחדת. כמו כן, במקרים מסוימים ניתן לערער על צו מול בית המשפט. רשמי ההוצאה לפועל, ככלל, קשובים לנימוקי הביטול ונוטים להתחשב בחייב בנסיבות המצדיקות זאת.   חשוב לנמק בקשת ביטול עיכוב יציאה, להסביר ולהוכיח את הטענות.

 

מעבר לכך, ניתן להגיש בקשת ביטול צו יציאה מהארץ כתלות במקום מושבו הקבוע של החייב: חייב שמתגורר בישראל, יגיש בקשה שונה מהותית מאשר חייב המתגורר דרך קבע בחו”ל וחושש להיכנס לישראל פן לא יוכל לחזור לביתו או שכבר נכנס לארץ ולא יכול לצאת עקב צו עיכוב היציאה.  מקרים כאלה מטופלים באמצעות בקשות מתאימות, מדויקות וענייניות לפי גוף המקרה הספציפי ונסיבותיו.    ייעוץ משפטי מקצועי בטרם הגשת הבקשה וליווי מקצועי, עושים את ההבדל ומגדילים מאוד עבור החייב את סיכויי הצלחתו.

 

יש לזכור כי פנייה אל רשם ההוצאה לפועל בבקשת ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, עשויה לזמן תגובות הנושים, חשיפת מידע רלוונטי ודיונים בפני רשם ההוצאה לפועל.   לכן, לא מומלץ להקל ראש ונכון לבצע הכנה נכונה ומקצועית לצורך הצלחת ההליך.   הניסיון מלמד שבקשה מקצועית, מנומקת וממוסמכת מקצרת הליכים ומגדילה את סיכויי קבלת הביטול המיוחל.

 

במקרים קיצוניים, הגשה שגויה של בקשת ביטול עיכוב יציאה עלולה אף להחמיר את המצב עבור החייב ולהרע את מצבו בהוצאה לפועל. על כן, את הפנייה יש לעשות באמצעות עורכי דין בעלי ניסיון רב בתחום, אשר ידעו כיצד לנסח את הבקשה ולבחון את השלכותיה האפשריות.

 

לפרטים נוספים וקבלת סיוע בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אלי כעת, בטלפון 052-2954400 עו”ד רום קובי.