צרו קשר

צרו קשר

הפרוצדורה בביטול עיכוב יציאה מהארץ

לצד ההליך המשפטי, החשוב והמכריע בבקשת חייב לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, קיימת גם הפרוצדורה הנלוות.   בעיקר מדובר בטפסים, דרישות מנהלתיות ומסמכים נלווים.   קיימת נטייה לזלזל בפרוצדורה ולהמעיט בערכה וזו טעות.

 

בשורות הבאות תדע למה לצפות בהליך הפרוצדוראלי של ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ.

 

חשוב להגיש את בקשת ביטול עיכוב היציאה מהארץ 14 יום לפחות לפני תאריך היציאה. כל חייב שרוצה לבקש ביטול עיכוב יציאה מהארץ נתקל בשרשרת ביורוקרטית מסועפת, על אחת כמה וכמה אם מדובר בחייב מזונות או חלילה בחייב מזונות שאינו עומד בתשלומי המזונות. במקרה זה יהיה החוק דקדקן ומחמיר עוד יותר. 

 

במסגרת בקשת צו עיכוב היציאה עליך לפרט את הסיבות לבקשה באופן ברור ומפורט. לציין את יעד הנסיעה, מטרתה, זמן השהות, עלותה ומועד השיבה ארצה. כמו כן, אם מדובר בנסיעה אותה מממן גורם אחר ואיננה ממומנת על ידך, על אותו גורם להגיש תצהיר. אם אין מדובר בתשלום חיצוני, עליך ספק צילום של ההזמנה לטיסה וצילום של מסמך התשלום שביצעת.
 

ערבים
אל המסמכים הללו יצורף כתב ערבות של ערבים שאין להם תיק הוצל”פ. על הערבים להמציא שלושה תלושי שכר (בדרך כלל 6,000 שקלים נטו כל תלוש), כולל צילום של תעודת הזהות והספח. רשם ההוצאה לפועל אשר יאשר את בקשת ביטול עיכוב היציאה לאשר גם את כשרותם של הערבים שהצעת לערוב לחזרתך לארץ. על-פי רוב, חייב רגיל יתבקש להמציא שני ערבים לחזרתו לארץ. חייב מזונות עלול להידרש גם למספר ערבים גבוה יותר- שלושה-ארבעה. 
בדרך כלל, ערבים טובים יהיו בגילאים שבין 18-65 בגיל העבודה. עם משכורת יציבה וממשית.

 

ככל שהערבים שהצעת יאושרו על יד רשם ההוצל”פ, עליהם יהיה לחתום על מסמכי הערבות.  בטרם יבוטל לך עיכוב היציאה מהארץ, יוטל עיכוב היציאה על הערבים לאחר שיזוהו בהתייצבות בלשכת ההוצאה לפועל.
כל משך שהותך בחו”ל, לא יוכלו הערבים לצאת מישראל.

 

עם שובך לישראל
לאחר חזרתך לישראל, יש לגשת ללשכת ההוצאה לפועל ולהזדהות עם תעודת זהות.  צו עיכוב היציאה יחודש לך ורק אז יבוטלו עיכובי היציאה שהוטלו על הערבים. 
במקרה של חייב מזונות תיתכן בקשה של הפקדת כספים היכולים לשקף את התשלומים החודשיים, בטרם יטוס. תיתכן גם בקשה להצגת הוכחות על וודאות חזרתך ארצה כגון נכסים שברשותך. 
חשיבות הגשת הבקשה באמצעות עורך דין הוצאה לפועל המומחה בתחום משפטי ייחודי זה, טמונה בכך שסיכויי הצלחת הבקשה גבוהים משמעותית עם ליווי של עו”ד בעל ניסיון בתחום ספציפי זה.  משך ההליך בדרך כלל יהיה קצר הרבה יותר כפועל יוצא של בקשה מקצועית וערוכה כנדרש.  בנוסף, עורך דין הבקי בביטול צו עיכוב יציאה מהארץ ידע לנווט כל בקשה, בנסיבותיה הספציפיות, בכדי לצמצם עבורך עלויות, כגון דרישה להפקדת כספים להבטחת תשלומים עתידיים או אפילו תשלומם חד פעמי לטובת החוב בתיק כתנאי לביטול עיכוב היציאה מהארץ.
 
חשוב לציין כי אם חזר החייב מאוחר מהזמן שהוקצב לו, יכול רשם הוצל”פ להחליט שלא לבטל את הערבות. ההחלטה היא לגופו של עניין ונתונה בידי הרשם. 

 

מסמכים הנדרשים עבור ביטול עיכוב יציאה מהארץ
ככל תהליך ביורוקרטי, גם במקרה זה יש צורך בהמצאת מסמכים שונים. חלקם נוגעים בחייב עצמו וחלקם נוגעים בערבים. חלקם נדרשים לשלב הראשון טרם יציאה לחו”ל וחלקם נדרשים לזמן השיבה לארץ. מומלץ לחייב להיות מצויד בכל המסכמים הנדרשים בטרם עת: 
מסמך המכיל אנשי קשר, הנחיות לבקשת ביטול צו עיכוב, מסמך ערבות, טופס זיהוי ערבים, הנחיות לחייב לאחר השגת ערבים ומסמך התייצבות לאחר חזרה ארצה. כאמור, חייב מזונות נתקל בדרישות רבות יותר מאשר חייב רגיל מתוקף מעמד תיק המזונות והרגישות הנודעת לחוב כזה. התנהלות נכונה בסיוע של עו”ד הוצאה לפועל יכולה לסייע לך להשיג את מבוקשה.

אתה מוזמן ליצור איתי קשר טלפוני – לבדוק את אפשרותך לביטול צו עיכוב היציאה באופן מהיר ומקצועי. 052-2954400