צרו קשר

צרו קשר

עיכוב הליכים אזרחי

עיכוב הליכים בהוצאה לפועל

לשכות ההוצאה לפועל אמונות על הליכי גבייה מחייבים. תפקיד ההוצאה לפועל לאפשר להוציא אל הפועל פסקי דין ולגבות שטרות שלא כובדו.   לפיכך, מאפשר חוק ההוצאה לפועל פעולות שונות ומגוונות כנגד חייב בכדי לקדם, לקצר ולייעל את הליך הגבייה ולהביא ככל הניתן יותר ויותר תיקים לגבייה מלאה ומוצלחת.

 

מנגד, ישנם מקרים בהם חייב טוען שמוצדק לעכב ואף לבטל את הליכי הגבייה נגדו מטעמים שונים.   חשוב לדעת, כי רשמי ההוצאה לפועל יכולים להשהות הליך ולמנוע ביצועו, במקרים המתאימים כשהם משתכנעים כי הדבר נכון וצודק בנסיבות המקרה ובכפוף לדין.  

במקרים רבים החייב מבקש את עיכוב ההליכים בהוצאה לפועל בדחיפות.   לעיתים, לחייב נדרש בדחיפות צו עיכוב הליכים בהוצאה לפועל, למשל אם מתגלה לו מגלה ממש ברגע האחרון שקיים נגדו צו עיקול או צו עיכוב יציאה בהוצאה לפועל והוא בלחץ רב להספיק לבטל אותו.  למשל, עיקול בחשבון בנק שנודע לחייב דווקא ביום שבו עליו לשלם מחשבונו שכר דירה.  או שחייבת מגיעה לשדה התעופה בכדי לטוס לצרכי עבודתה לחו”ל ומגלה מול הפקיד בשדה, כי יציאתה מהארץ מוגבלת.  ועוד ועוד מקרים בהם מתעורר צורך דחוף לבטל או לעכב הליך שמתנהל כנגד חייב.

עיכוב הליכים בהוצאה לפועל

עיכוב הליכים בהוצאה לפועל ניתן להשיג באמצעות בקשה ספציפית לרשם ההוצאה לפועל לפי נסיבות המקרה.   חשוב לציין כי בקשה לביטול הליך כדאי להגיש כשהיא מנומקת וכוללת פירוט ברור וענייני של הסיבות אשר לטענת החייב מצדיקות את הביטול.  לבקשה חשוב לצרף מסמכים התומכים בטענות. בקשה כזו שמוגשת בליווי תצהיר של החייב ושל צד ג רלוונטי, משפרת מאוד את סיכויי קבלתה. עם זאת, במקרים המתאימים יש לפנות בבקשה לבית משפט ובמסגרתה לבקש לבטל את ההליכים.  בין היתר, הרשם יכול לעכב הליך לאור הודעת חייב או צד שלישי כי בכוונתו לערער על ההליכים, או כאשר עולה טענת “פרעתי” מצד החייב. כמו כן, הרשם עשוי להורות על עיכוב הליכים בהוצאה לפועל אם יש צד כלשהו הרואה עצמו נפגע מעיקול מיטלטלין שעליו החליט הרשם, או ממכירת מקרקעין שעוקלו, ובכוונתו לפנות בנושא זה אל בית המשפט. מטבע הדברים, ישנה חשיבות גדולה להסתייעות בעורך דין הבקי בחוקים ובתקנות, אשר יסייע בבחירת דרך ואופן ניהול נכון ומקצועי של הליך בקשת עיכוב הליכים בהוצאה לפועל. 

לעכב את ההליכים ולא את החיים- 

עיכוב הליכים אזרחי, כאמור, נדרש במקרים רבים באופן דחוף.  רבים מההליכים שאת ביצועם נרצה לעכב יהיו עיקול חשבון בנק, עיקול משכורת ועיקול רכב.  מדובר במרכיבים משמעותיים ומרכזיים בחיים שלנו ושל משפחתנו. בדרך כלל לאחר שתקבל את עיכוב ההליך, יתאפשר לך לנהל את הגנתך ולטעון את טיעונך בפני רשם ההוצאה לפועל באופן סביר ובנחת. עשוי להימנע ממך נזק שלפעמים קשה או אף בלתי אפשרי לתקנו. זכור, גם החלטה שמבטלת הליך בהוצאה לפועל, יש לעיתים להמציא לצד ג שאצלו בוצע ההליך- כגון בנק כדי שיממש את החלטת הביטול ולכן הדבר עלול להתארך מעבר למועד שבו ניתנה החלטת הביטול. לכן, יש לפעול מהר באמצעות עורך דין הוצאה לפועל.   כגודל חשיבות ומשמעות הצלחת עיכוב ההליכים בהוצאה לפועל עבורך, כך עליך להתייחס להליך המשפטי. חשוב להתייעץ ולקבל הכוונה וליווי מעורך דין הוצאה לפועל הבקי ומכיר את החוקים והתקנות הרלוונטיות. מכיר את הטפסים המשתנים ואת דרכי ההגשה המהירות, להצלחתך.

רום קובי, עורך דין ונוטריון, עומד בראש משרד המתמחה ביציאה לחופש מחובות.  עם ניסיון עשיר ומוכח, של שנים רבות והצלחות בליווי, ייעוץ וייצוג חייבים וזוכים בעיכוב הליכים בהוצאה לפועל ובהליכי חדלות פירעון.    את כל הניסיון והידע שלי אני מעמיד לרשותך. לטובת עיכוב הליכי ההוצאה לפועל נגדך.    

אני מזמין אותך להתקשר אלי עכשיו ל – 052-2954400 ולזנק קדימה לחופש שלך מחובות.