צרו קשר

צרו קשר

עורך דין פשיטת רגל

עו"ד פשיטת רגל
האם אתה מחפש עורך דין לצורך ליווי אישי ומקצועי בהליכי פשיטת רגל? הגעת למקום הנכון.
ברשותי ניסיון של שנים בליווי חייבים וזכאים בהוצאה לפועל.
וכמו שפעלתי עבור רבים, אלחם גם עבורך. פנה אלי בטופס משמאל לקבלת יעוץ משפטי.

פשיטת רגל הינו הליך של אדם (בשונה מחברה בע"מ), המבקש לבטל את החובות הקיימים כנגדו. איזה חייב לא היה רוצה שיבטלו את החובות כנגדו? שיקום. אז מדוע לא כל חייב רץ וממהר לבצע את ההליך? התשובה היא שקיימים קריטריונים ברורים בחוק בכדי שניתן יהיה להגיש את הבקשה לפשיטת הרגל.

הליך פשיטת הרגל שונה במהותו, בפרוצדורה ובהליך המשפטי, מהליך של איחוד תיקים או הליך חייב מוגבל באמצעים במסגרת ההוצאה לפועל. ההליך הנידון להלן מתנהל בבית המשפט ומול הכונס הרשמי ולא בהוצאה לפועל. תכליתו שונה: לקבל הפטר כלומר- ביטול החובות. בהוצאה לפועל, אין מנגנון כזה וכל שניתן הוא לפרוס את החוב או למנוע ולדחות פעולות כנגד החייב. ביטול החובות קיים אך ורק בסיום מוצלח של הליך פשיטת רגל.

הגשת בקשה
חייב אשר קיימים כנגדו חובות הגדולים מהמינימום הקבוע בחוק, יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל בצירוף דין וחשבון מאומת בתצהיר בדבר נכסיו והכנסותיו, נכסיהם והכנסותיהם של בן או בת זוגו וילדיו הגרים עמו, וכן- כתב ויתור על סודיות לטובת הכונס הרשמי.

טיפול בבקשה מצד בית המשפט
הכונס הרשמי אשר מקבל עותק מהבקשה, בוחן אותה ומגבש עמדה אותה מוסר לבית המשפט המוסמך. בית המשפט בוחן את בקשת החייב , אל מול תגובת ועמדת הכונס הרשמי ונותן צו כינוס נכסים כנגד החייב, במידה ומשתכנע כי הדבר ראוי.

דיון בבקשת החייב
במקרה בו ניתן צו כינוס, יקבע מועד לדיון בבקשת פשיטת הרגל, בנוכחות החייב, הנושים והכונס הרשמי. הדיון יתקיים בתום ששה חודשים מיום מתן צו הכינוס. ממועד צו הכינוס ועד למועד הדיון בבקשת פשיטת הרגל, בוחן כונס הנכסים את נכסי החייב.

חקירת יכולת חייב המכריז פשיטת רגל
הכונס עורך חקירה מקיפה לגבי יכולת החייב, נכסיו, והכנסותיו לשם הגשת חוות דעתו לבית המשפט. במקרים רבים, מוזמן החייב להתייצב לחקירה אצל הכונס, כחלק מהליך החקירה שעורך הכונס בעניינו. הכונס מוסמך לדרוש כל מידע או מסמך הנוגעים לענייניו של החייב, מכל אדם שמחזיק במידע כזה.

חקירת החייב
באישור בית המשפט, רשאי הכונס הרשמי גם לערוך לחייב חקירה משותפת של הנושים והכונס הרשמי.

בחקירה, רשאים הנושים השונים לשאול את החייב שאלות הקשורות לפשיטת הרגל ולחוב. חשוב לדעת, בתקופת זמן זו שעד לדיון בבקשה לפשיטת רגל מוזמנים הנושים להגיש לכונס הרשמי תביעות חוב. בתקופת זמן זו גם מזמין הכונס את הנושים לאספת נושים בכדי לשמוע את עמדתם בנושאים השונים הקשורים להליך פשיטת הרגל של החייב.

הצעת חייב לתשלום או הסדר פשרה מול נושיו
החייב רשאי להציע לנושים הסדר לפשרה אשר נבחן על ידי הנושים. במקביל, כונס הנכסים מגבש את סך חובו של החייב אל מול רכושו, בכדי לקבל תמונה מלאה ושלמה של אפשרויות החייב לפרוע את חובותיו, דבר החשוב מאוד לנושים בכדי לדעת מה היקף הנכסים שיש לחייב וכך לבחון את האטרקטיביות של הצעת החייב ואת עמדתם לגבי המשך הליך הכינוס.

לקראת הדיון
לקראת הדיון בבקשה לפשיטת רגל, מגיש הכונס הרשמי לבית המשפט את חוות דעתו, בה הוא מפרט את ממצאי החקירה שניהל, ואת הערכתו לנסיבות שגרמו למצבו של החייב, הליכי ההוצאה לפועל שננקטו נגדו, אם ננקטו, ואת החלטות הנושים באספותיהם. הכונס הרשמי מביע את דעתו לגבי יכולתו של החייב לפרוע את חובותיו, ובדבר ההליכים שיש לנקוט כלפי החייב.

לאחר מתן צו הכינוס
עם מתן צו הכינוס עוברים נכסיו של החייב לפיקוחו של הכונס הרשמי בית המשפט הדן בבקשת פשיטת רגל, יכול לתת צו שהחייב פושט רגל. יכול לתת לחייב הפטר מיד לאחר הכרזה עליו כפושט רגל (נדיר). יכול לדחות את הבקשה אם שוכנע שהבקשה הוגשה בחוסר תום לב, במטרה לנצל לרעה את הליכי פשיטת הרגל, או כי החייב יכול לפרוע את חובותיו. לדחות את מתן ההחלטה בבקשת פשיטת הרגל בכדי לאפשר לחייב להתפשר או לערוך הסדר חובות עם נושיו. ההליך יכול להיקטע בטרם סיום אם בית המשפט קבע שההליך מהווה ניסיון ניצול לרעה.

ליווי פושט הרגל עד לפתרון
חשוב שתדע- משרדינו עוסק בסיוע לחייבים בהליכי פשיטת רגל. כעורכי דין המתמחים בתחום אנו נלווה אותך בדרך המורכבת והארוכה. אין זו דרך פשוטה וודאי שאיננה קלה. לכן, חשוב לבחור את עורך הדין אשר ילווה אותך. היתרון היחסי שלנו, נעוץ בעובדה שאנו מלווים חייבים רבים, בתיקים רבים שחלקם מורכבים, להצלחות.

הזכייה בהפטר
כמה שנים ממועד שהתחלת בהליך של פשיטת רגל, אתה מגיע לרגע המאושר שבו אתה זוכה בהפטר. לפעמים ההליך מסתיים בהסדר חובות שערכת עם נושיך ובית המשפט אישר אותם. כך או אחרת, אתה פטור סוף סוף מהחובות בגללם התחלת בהליך פשיטת הרגל. זהו הרגע הגדול לו חיכית זמן כה רב. זהו הרגע שבשבילו עברת את כל התהליך המורכב והארוך. עכשיו, לאחר שקיבלת הפטר מחובותיך אתה יוצא לדרך חדשה, נקי מחובות, נושים, עיקולים, הליכי הוצאה לפועל וכדומה. שיהיה לך בשעה טובה.

חשיבות הטיפול המקצועי איננה מוטלת בספק!
פנה אלינו עוד היום לקבלת היעוץ שיוציא אותך לדרך החדשה. ייעוץ משפטי נכון הוא הדרך הבטוחה להגדלת סיכויי הצלחתך בתהליך.